UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Чернігівські каштани переплутали осінь з весною

Таке масове цвітіння дерев у місті спостерігається мало не вперше, на окремих гілках дерев навіть зазеленіло листя

Чернігівські каштани переплутали осінь з…

Про це повідомляє Depo.Чернігів з посиланням на Чеline.

Зацвіли кілька каштанів під Чернігівським апеляційним судом поряд із Красною площею, один – на Алеї Героїв, а найбільше квітучих дерев – на вулиці Преображенській, що веде до Інституту історії, етнології та права імені О.Лазаревського Національного університету "Чернігівський колегіум імені Т.Г. Шевченка".  

Як розповіла викладачка цього університету Любов Шара, такого масового цвітіння жодної осені не спостерігалося. "Я завжди на роботу проходжу вулицею Преображенською, але стільки квітучих каштанів восени не бачила. Прикметно, що поряд ростуть дерева, які зацвіли, на яких є плоди і ті, що вже залишилися без листя. І це все одночасно!" – поділилася враженнями мешканка міста.

Екологи в осінньому цвітінні дерев природної аномалії не вбачають: це як реакція на стресові умови – зміни клімату, спекотне літо. А з певним зниженням температури каштани розквітли, сприйнявши осінь за псевдовесну. Водночас у Чернігові дедалі більше каштанів уражені шкідником – балканською міллю, тому листя в них жовтіє ще з середини літа.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Чернігів

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook