На Чернігівщині унікальна школа Сластіона отримала статус пам'ятки (ФОТО)

Голова Нацради з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим'юк повідомила, що унікальна школа Сластіона на Чернігівщині отримала статус пам'ятки місцевого значення

Максим Карпенко

Йдеться про будівлю, збудовану українським архітектором Опанасом Сластіоном на початку XX століття.

Ця вишивана школа є 36 з 53, яка отримала статус пам'ятки, повідомляє Depo.ua із посиланням на допис Герасим'юк у Facebook.

"Після довгої ковідної і прочая перерви, після підмерзлих надій, після дзвінків і порад не погоджуватися, не підписувати папери…Перша в Чернігівській області затверджена в перелік пам’яток унікальна, вишивана Школа Сластіона!!! Тридцять шоста з п‘ятдесяти трьох! Вона жива і обласкана людьми", – написала вона.

Герасим'юк також подякувала Ірині Шевченко, Аліні Мигидюк, експертній раді та директору школи Володимиру Алєксєєву.

"Найособливіша – Опанасу Георгієвичу Сластіону, моєму кумиру, ідеалу й генію, на небеса!" – додала вона.

Нагадаємо, 19 січня 2021 року стало відомо, що на Полтавщині планують створити музей відомого архітектора Опанаса Сластіона.

Довідка: Опанас Сластіон (1855-1933) – український архітектор, художник, етнограф, педагог. Довгий час жив і працював у Чернігівській губернії.

Він створив серію проєктів земських шкіл для першого, другого та третього класу. Будинки, побудовані в стилі українського архітектурного модерну, були наділені яскравим національним "характером". Усі вони мають спільні риси: шестикутні вікна, вежі й цегельний декор на фасаді. Пізніше на основі проєктів Сластіона були реалізовані подібні об’єкти в Черкаській, Київській, Миколаївській областях. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Чернігів