ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Під Черніговом виявили поховання, якому понад тисячу років (ВІДЕО)

За два тижні експедиції археологи дослідили один курган і перейшли до роботи на іншим

Depo.Чернігів
20 вересня 2018 17:07
ФОТО: depo.ua

Неподалік Чернігова знайшли поховання, якому понад тисячу років. Про це повідомляє Depo.Чернігів з посиланням на UA: Чернігів.

Поховання другої половини Х століття. виявили у Шестовицькому археологічному комплексі. Вперше в розкопках у с. Шестовиці брали участь не тільки українські, а й польські археологи. За два тижні експедиції археологи дослідили один курган і перейшли до роботи на іншим.

Поховання знайшли під час розкопок першого кургану. За припущенням дослідників, це рештки воїна, на що вказує знайдена поруч зброя – ніж та елемент кістеня.

"Біля ноги лежав залізний кістень, це його головка. Це ударна зброя проломлюючої дії. Через неї пронизувався шкіряний шнурок і була рукоятка. Так звана зброя для придушення повстань. Ми її зважили, вона має вагу 120 грамів. Це класична давньоруська і, можна сказати, навіть кочівницька зброя, яка є не дуже популярною, як наприклад, ті самі сокири, списи, але знахідка дуже цікава", — розповів співкерівник експедиції старший викладач Інституту історії імені Лазаревського В'ячеслав Скороход.

Крім того, археологи знайшли уламки керамічного посуду. Дослідники планують завершити роботу на місці розкопок до 25 вересня.

Більше про події на Чернігівщині та Сумщині читайте на Depo.Суми

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook