ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У чернігівських школах через недолугість чиновників замерзають діти

У області без газопостачання опинились 16 закладів освіти
Depo.Чернігів
16 лютого 2016 11:52
ФОТО: depo.ua

На початку лютого без газопостачання опинились 16 шкіл в Корюківському та Семенівському районах Чернігівщини, повідомляє Depo.Суми.

Керівники цих освітянських закладів проігнорували нові вимоги законодавства, що регулює ринок газу, тому фактично довели доручені їм школи до несанкціонованого відбору газу з газорозподільної системи, що фактично вважається його крадіжкою.

Про це Високому Валу повідомили в прес-службі "Чернігівгазу".

Згідно з новим законодавством, що діє з 27 листопада минулого року (зокрема Кодекса газорозподільних систем і Правил постачання природного газу), за всіма споживачами закріплене право вільного вибору постачальника газу. Тому бюджетники опинилися в рівних умовах з іншими суб'єктами господарської діяльності і отримали право купувати газ у будь-якого газотрейдера. Для законного оформлення взаємовідносин з постачальниками газу бюджетні установи повинні пройти процедуру укладання відповідних договорів, домовитись про ліміти газу і здійснити передоплату. Адже якщо цього нема, то відбір газу вважається несанкціонованим.

"ПАТ "Чернігівгаз" неодноразово інформувало щодо майбутніх новацій у взаємовідносинах споживачів і газорозподільної компанії. Втім, керівники деяких освітянських закладів не звернули на це належну увагу і заздалегідь не потурбувалися, щоб все зробити по закону", - йдеться в повідомленні.

Тому від початку року низка шкіл вже незаконно отримувала газ, а їх керівництво не йшло на контакт з ПАТ "Чернігівгаз", аби спільно знайти вихід із цієї ситуації – вони відмовлялися підписувати акти прийому-передачі обсягів спожитого газу. Вартість спожитого цими закладами газу за січень і початок лютого в грошовому еквіваленті склала півмільйона гривень.

За повідомленням, наразі в області є й інші установи та підприємства, які не оформили використання природного газу в законодавчо затвердженому порядку.

"Для недопущення несанкціоновано-відібраного обсягу газу, що фактично призводить газову компанію до непередбачуваних збитків, «Чернігівгаз» буде здійснювати припинення подачі газу таким споживачам", - наголосили в прес-службі.

Нагадаємо, відключати школи від газового опалення на Чернігівщині почали на початку минулого тижня

Більше про події на Чернігівщині та Сумщині читайте на Depo.Суми