Вибори на Чернігівщині: Поліція відкрила 10 кримінальних проваджень

Під час попереднього виборчого процесу було більше повідомлень про підкуп виборців, зараз – про перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права

Станом на 8 липня до поліції Чернігівщини надійшло майже 70 повідомлень про ймовірні правопорушення виборчого законодавства. Про це повідомляє Depo.Чернігів з посиланням на сектор комунікації поліції Чернігівської області.

Провідомляється, що звернення надходили майже по всіх відділах та відділеннях поліції області.  "Складено 10 адмінпротоколів: за фактами порушення обмеження ведення передвиборчої агітації, виготовлення та розповсюдження друкованих матеріалів без вихідних даних, порушення встановленого законом розміщення агітаційних матеріалів та порушення благоустрою", - повідомив заступник начальника Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Дмитро Лось.

Також, за інформацією поліцейських, у період проведення агітаційної кампанії до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 10 кримінальних проваджень. "Сім проваджень за статтею порушення виборчих прав громадян (стаття 157 ККУ),  два провадження за статтею підкуп виборців (ст. 160 ККУ) та погроза/насильство щодо журналіста (345 ККУ), - йдеться у повідомленні.

У всіх провадженнях досудове розслідування триває. Проводяться слідчо-розшукові дії, спрямовані на збір доказів причетності осіб до тих чи інших правопорушень. "Порівнюючи кампанію виборів президента та депутатів Верховної Ради України, можна знайти певну відмінність. Під час попереднього виборчого процесу було більше повідомлень про підкуп виборців, зараз – про перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права", - зазначають у поліції. 

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Чернігів