З чернігівської школи "виселили" дітей через тріщини у стінах прибудови

У прибудові розташовані шкільні вбиральні 

Depo.Чернігів
12 січня 2018 14:27
ФОТО: depo.ua

Приміщення чернігівської школи № 10 (вул. Попудренка, 33) тимчасово не може надалі експлуатуватися через пошкодження її прибудови – такий технічний висновок НДІ "Чернігівцивільпроектреконструкція", який дослідив стан будівельних конструкцій цього приміщення. Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Чернігівської міської ради.

При огляді будівлі та її пошкоджень з подвір'я та з середини неозброєним оком було видно тріщини на стику основної будівлі школи та прибудови до неї.

"Як результат виникнення "верховодок" на рівні фундаментів на стику основної будівлі школи та прибудови виникли тріщини, які з часом розкрилися у верхній частині на кілька сантиметрів. Враховуючи вібрації (поряд проходить дорога) можливе подальше просідання фундаментів, що може привести до руйнування прибудови. Подальша експлуатація прибудови туалетів неможлива та потребує термінового демонтажу. Для подальшої експлуатації школи необхідно виконати роботи по демонтажу прибудови туалетів та побудова нових з урахуванням геологічних досліджень та на підставі проектно-кошторисної документації" - говориться у технічному висновку.

Комісія з питань надзвичайних ситуацій Чернігівської міської ради прийняла рішення з 15 січня не експлуатувати будівлю цієї школи до одержання подальших експертних висновків.

Також комісія доручила управлінню освіти міської ради розробити план навчання дітей в інших навчальних закладах.

За словами заступниці начальника Управління освіти Чернігівської міської ради Віри Казимир, учнів розподілять по іншим міським школам.

"Школа №10 – на 350 учнів, які навчаються з 1 по 11 класи. Територіально вона знаходиться зовсім поряд зі школою №20, але та заповнена. Тому цілими класами – щоб їх не розривати – ми будемо пропонувати переходити у школу №6. Її проектна потужність – понад 900 місць, а навчається там зараз менше 400 учнів. Це класами, а індивідуально учні можуть переводитися і в інші школи міста, в цьому ми будемо враховувати особисті побажання батьків", - пояснила чиновниця.

Додамо, що батьки учнів школи №10 виступили проти переведення дітей до інших шкіл міста. Вони не бачать потреби закривати весь навчальний заклад, мовляв вхід до прибудови можна заблокувати і проводити там ремонтні роботи.

Свою позицію батьки школярів продемонстрували "пішоходним" протестом, заблокувавши рух транспорту на одній з міських автодоріг.

Нагадаємо, що у листопаді 2017 року учнів чернігівської школи №1 екстрено евакуювали через розпилення невідомої речовини.

Більше про події на Чернігівщині та Сумщині читайте на Depo.Суми