ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Мер Чернігова в однобічному порядку збирається розірвати "дружбу" з російськими містами

З 12-ти міст, з якими у Чернігова оформлені партнерські відносини, чотири – російські
Depo.Чернігів
18 лютого 2016 10:23
ФОТО: depo.ua
Мер Чернігова в однобічному порядку збирається розірвати "дружбу" з російськими містами
Мер Чернігова в однобічному порядку збирається розірвати "дружбу" з російськими містами

На сторінці Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка у Фейсбуці з’явилося повідомлення про те, що він вирішив скасувати партнерські угоди з чотирма російськими містами - Псковом, Митищами, Ростовом та Брянськом, пише Depo.Суми.

"Коли мені доповіли, що 12-ти міст, з якими у Чернігова оформлені партнерські відносини, чотири - російські, я відразу дав доручення готувати рішення про припинення дії цих угод. Відповідний проект рішення я вніс до порядку денного наступної сесії та пропонуватиму депутатам підтримати його. В умовах воєнної агресії з боку Російської Федерації та окупації частини української території наявність російських "міст-побратимів" є неповагою до родин героїв, полеглих за незалежну Українську державу", - написав Владислав Атрошенко у соцмережі.

У свою чергу, мери двох міст РФ, з якими у Чернігова підписані договори про партнерство, вже відреагували на намір чернігівської влади розірвати відносини, повідомляє gorod.cn.ua

Зокрема, міський голова Пскова Іван Цецерський назвав потенційне розірвання угоди з містами партнерами "одним з найбільш неповажних і необдуманих політичних рішень з боку міської ради Чернігова по відношенню до людей двох міст".

"Цей крок може стати одним з контрпродуктивних, і не буде вираженням думки більшості людей", - розписався за чернігівчан мер міста, яке розташоване у 800 кілометрах від Чернігова.

Також Іван Цецерський цинічно зазначив, що в разі розриву договору про партнерство, міста втратять "зв'язки в гуманітарній сфері, які зміцнюють мир між нашими народами".

Висловився і мер Брянська Олександр Хліманков, пригрозивши Чернігову "заходами".

"Ми в Брянській міській раді обов'язково найближчим часом розглянемо цю ситуацію і при необхідності вживемо адекватних заходів", - заявив він.

Більше про події на Чернігівщині та Сумщині читайте на Depo.Суми