На Чернігівщині спіймали двох українців, які продавали "липові" COVID-сертифікати

Двоє жителів Чернігівської області підробляли та продавали фейкові ПЛР-тести та міжнародні свідоцтва про вакцинацію проти коронавірусу

Журналіст стрічки новин
На Чернігівщині спіймали двох українців,…
Фото: Сайт СБУ

Щомісяця зловмисники заробляли 400 тисяч гривень.

Про це пише Depo.ua із посиланням на прес-службу СБУ.

Зазначається, що двоє місцевих жителів організували таку схему ще на початку цього літа. Вони пропонували "клієнтам" однієї з чернігівських туристичних агенцій довідку про негативний тест на COVID-19 для виїзду на відпочинок за кордон.

На Чернігівщині двоє осіб підробляли сертифікати вакцинації

Аналізи здавати не потрібно було. Лише пропонувалося заплатити за довідку 400-500 гривень. Підроблене свідоцтво про вакцинацію коштувало у зловмисників 1500 гривень. Щомісяця вони у середньому заробляли до 400 тисяч гривень.

СБУ провела обшуки у їхніх домівках й виявила підготовлені підроблені довідки про проходження тесту на COVID та фейкові міжнародні сертифікати. Їм загрожує кримінальна відповідальність.

Раніше повідомлялося, що в Україні COVID-сертифікати будуть перевіряти працівники поліції. Для цього поліцейським видадуть планшети з відповідним програмним забезпеченням. Відомство готує таку ініціативу спільно з Мінцифри. Правоохоронці зможуть оперативно перевіряти сертифікати у застосунку "Дія" або паперовий документ. Процедура буде подібна до перевірки водійського посвідчення.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні планують суттєво посилити відповідальність за підробку COVID-сертифікатів і результатів ПЛР-тестів. 

Відповідно до законопроекту, який пропонує уряд, штраф від 17 до 34 тисяч грн або обмеження волі до 2 років буде передбачено для тих, хто свідомо використовує підроблені документи.

Також штраф до 68 тисяч грн або позбавлення волі до 2 років з позбавленням права обіймати посаду на 1-3 роки пропонується передбачити для лікарів, які свідомо вносять неправдиву інформацію про щеплення.

Крім цього, штраф до 170 тисяч або позбавлення волі до 3 років пропонується запровадити за підроблення таких документів із метою розповсюдження.

Читайте також: Україна на карантині до 31 грудня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Чернігів

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme