На Чернігівщині турфірма продавала фейкові COVID-сертифікати: Організаторам схеми загрожує в'язниця

У Чернігові викрили туристичне агентство, яке продавало підроблені сертифікати вакцинації від коронавірусу по 250 доларів

Христина Макогон

Медики за гроші вносили дані клієнтів до Електронної системи охорони здоров’я. 

Схему виготовлення підроблених сертифікатів організувала 52-річна власниця туристичного агентства. Вона пропонувала клієнтам придбати сертифікат без проходження вакцинації, пише Depo.ua із посиланням на повідомлення поліції Чернігівської області.

Деякі клієнти зверталися до цієї турфірми виключно за підробленими документами, хоча нікуди не планували мандрувати.

Організаторка схеми змовилася з чернігівським лікарем та медсестрою, які й вносили відомості про нібито проведену вакцинацію до електронних реєстрів. 

Після цього медики видавали завірені підписами та печатками паперові COVID-сертифікати.

Оскільки неправдиві дані містилися в електронній базі, додаток "Дія" також підтверджував наявність сертифікату про вакцинацію у насправді нещепленої особи. 

В середньому за день виготовлялося по 20 фальшивих сертифікатів. Лише за останніх два місяці власниця турагентства та кілька медиків отримали понад 500 000 гривень від незаконної діяльності. Гроші у клієнтів вони брали виключно готівкою.

Поліція вже порушила кримінальну справу. Організаторам схеми загрожує до шести років позбавлення волі з позбавленням права займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Нагадаємо, раніше на Чернігівщині вже затримували двох українців, які продавали "липові" COVID-сертифікати. Щомісяця зловмисники заробляли 400 тисяч гривень.

Відомо також, що в Україні відкрили вже 800 кримінальних проваджень за підроблення COVID-сертифікатів.

Раніше міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко попередив, що за підробку COVID-сертифікатів каратимуть керівників лікарень. Відстороняти керівників будуть на час проведення слідства. Водночас за повторну підробку документів зловмисникам анулюватимуть ліцензії. Крім того, МОЗ розриватиме контракти між такими закладами та Національною службою здоров'я.

Крім цього, стало відомо, що у Кримінальному кодексі України з'явиться окрема стаття про підробку коронавірусних сертифікатів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Чернігів