У Чернігові 13 бібліотекарок звільнилися з роботи і судяться з університетом

Бібліотекарки дізналися, що протягом чотирьох років вони мали отримувати 50%-ву доплату до своєї зарплати, тобто кожній заборгували десятки тисяч гривень

У Чернігові 13 працівниць університетської бібліотеки звільнилися з посад і судяться із навчальним закладом. Про це повідомляє Depo.Чернігів з посиланням на ТСН.

Бібліотекарки дізналися, що протягом чотирьох років вони мали отримувати 50%-ву доплату до своєї зарплати, тобто кожній заборгували десятки тисяч гривень. Надбавку їм мали виплачувати з 2014 року.

"Ректор заклав у штатньому розписі 50 відсотків, а доплачував нуль. І це продовжувалось протягом 51 місяця. Я, наприклад, майже 70 тисяч втратила", - каже одна з жінок.

Тож вирішили позиватись до суду, перші інстанції почали вигравати. А кілька апеляцій вже програли і стверджують, що з судів зникають документи.

Вищезгадану постанову про надбавку скасували ще 2014, але повністю, каже юрист університету, її прибрати не мали права.

"В 2014 році вони зовсім відмінили цю надбавку, але вона перераховувалася на рахунок університету, тобто її скасували, а з Міністерства кошти надходили в повному обсязі", - кажуть в університеті.

Фінансування і справді надходило у повному обсязі, підтверджують у Міносвіти, але як розпоряджатисьякоштами на зарплатню, вже має визначати ректор. Головний бухгалтер університету показує і ректорські, і свої надбавки - премій для себе там немає. Гроші, каже, пішли на інше.

"Це і вислуга років збільшення і отримання вченого звання наукового ступеню. В межах отриманих коштів виплачували заробітну плату працівникам", - додають в університеті.

Бухгалтер каже, що зарплату визначає, перш за все, трудовий договір, який підписали самі бібліотекарі. А штатний розпис, який вони побачили аж за 4 роки, не є документом, який встановлює цю зарплатню. Після припису Держпраці ректор через 4 роки призначив надбавку, але усього у 5 відсотків. Звільнені бібліоткарки продовжують боротися за справедливість.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Чернігів

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook