У Чернігові будівельники випадково розкопали могилу багатія, якій майже тисяча років

Археологи вважають, що на цьому місці у XI-XII ст. був могильник, можливо курганний. А у XIII ст. тут існувала житлова чи господарча забудова

Про це повідомляє Depo.Чернігів з посиланням на допис археолога Ігоря Ігнатенка у соцмережі "Фейсбук". 

Так, проїжджаючи проспектом Перемоги, археолог помітив, що будівельники ведуть роботи з перекладання тротуарів біля "Діамонд-клубу" без повідомлення про це археологів.

"Підняв галас. Завдяки підтримці небайдужих людей із департаменту культури, відділу охорони пам’яток археології Чернігівської обласної ради, підприємства "Старожитності Полісся", Лівобережної археологічної експедиції Інституту археології НАН України, вдалося призупинити роботи з реконструкції тротуару до проведення зачищення й фіксації археологічних об’єктів на цій ділянці", — зауважив Ігнатенко.

За його словами, початок робіт продемонстрував, що на цьому місці був могильник, можливо курганний. Потім тут існувала житлова чи господарча забудова вже у XIII ст.

"Культурний шар цієї доби був знищений при попередніх реконструкціях, але ґрунт із цього шару трапляється у перевідкладеному вигляді у пізніших перекопах, причому кераміки пізнішої за XIII ст. взагалі немає, схоже, що до того часу як у XX ст. стали організовано вивозити сміття на полігони, тут не було інтенсивної людської діяльності. Під час робіт археологи виявили поховання, можливо, XI-XII ст. Збереглися цвяхи від труни й ніж поряд, що свідчить про ймовірність захоронення заможного на той час чоловіка", - зазначив археолог.

Також він зазначив, що біля поховання були виявлені сліди паркану теж XII ст.. А у останній день розкопок, з котловану однієї з давніх споруд, засипаного темним ґрунтом насиченим деревним вугіллям, археологи дістали уламки скляних браслетів, намистинку та багато шматків горщиків XIII ст., подібних тим, якими користувалися перед самою татаро-монгольською навалою.

"На фото цікава знахідка – уламок сопла від міхів, можливо неподалік була кузня? Хоча міхи могли використовувати й котляр, майстерню якого розкопали при будівництві Макдональдса, або ювелір – його майстерня розкопана під на місці податкової", - написав Ігнатенко.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Чернігів