У Чернігові розкопують семиярусне кладовище (ФОТО)

Виявлений цвинтар не позначений на жодному з планів Чернігова і не згадується у писемних джерелах

У Чернігові під час археологічних розкопок виявили семиярусне християнське кладовище. Про це повідомляє Depo.Чернігів з посиланням розповідь керівника розкопок, кандидата історичних наук Олени Черненко у facebook.

" Єлецька гора була однією з найдавніших заселених ділянок у межах сучасного міста. Про привабливість її для давніх мешканців краю свідчать виявлені під час досліджень культурного шару уламки керамічних посудин доби бронзи, раннього заліза, слов'янського часу. Результати розкопок підтверджують висновок, що в часи після монгольської навали (не раніше ХІV ст.) на цій ділянці сформувалось християнське кладовищ.", – пише дослідниця.

Кладовище виявилося кількаярусним.

"Воно функціонувало безперервно протягом багатьох століть (принаймні до ХІХ ст.), внаслідок чого утворилось до 7 ярусів могил, котрі перекривають та прорізають одна одну. Цей цвинтар не позначений на жодному з планів Чернігова та не згадується у писемних джерелах. Напевно, він не був монастирським (забагато дитячих поховань), однак його виникнення можна пов'язати з розташованим поруч мурованим Успенським собором ХІІ ст., збереженим після нашестя монголів", – йдеться далі у дописі.

"Поміж могил у материку вдалось виявити залишки більш давніх об'єктів (ям та споруд): Х – початку ХІ ст. та ХІІ – початку ХІІІ ст. З цими об'єктами пов'язані, окрім численних уламків кераміки, знахідки імпортного посуду, предметів побуту (ключі, ножі, пряслиця), вудила та кресало, копоушка, деякі інші речі. Знайдено також хрестик ХVІІІ ст., а в заповненні одного із захоронень – дві "димлені" миски цього ж часу", – додає Черненко.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Чернігів