У Чернігові вимагають припинити роботу заводу, що виробляє кисень для СOVID-хворих

У Чернігові мешканці вулиці Льотної та Олега Кошового, які розташовані поруч з ремонтним заводом, вимагають зупинити виготовлення кисню для хворих на коронавірус після 18 години 

Журналіст стрічки новин
У Чернігові вимагають припинити роботу з…
Фото: Скріншот

За словами місцевих мешканців, шум від заводу під час виготовлення кисню заважає їм спати.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Суспільне".

"Цей надокучливий шум почався десь від понеділка і він просто безперервний. Такий шум, що вночі просто неможливо спати, це не шум, а гул. Я просто живу постійно на таблетках від тиску, на снодійних, але вони не допомагають, до речі. Це не тільки я, це багато сусідів скаржаться. Не допомагають ні беруші, ні снодійне", – розповіла Ірина Захарченко.

Шум від заводу заважав містянам і раніше. Після звернення до Міноборони було видано розпорядження припинити роботу у нічний час.

Однак тепер на заводі наголошують, що припинити нічну роботу неможливо, адже цикл вироблення кисню для хворих на коронавірус – безперервний.

За словами директора заводу Олександра Прохоренка, аби запустити станцію через її технічні параметри, необхідно близько 12-14 годин, після чого відбувається видобуток.

"В середньому, киснево-добувна кампанія відбувається від 10 до 14 днів. Тобто, на цей час зупиняти техніку неможливо. Якщо техніку зупинити, то з наступного етапу все треба буде починати з початку", – пояснив він.

Зазвичай 171-ий ремонтний завод лагодить техніку та спецобладнання для Міноборони, однак через критичну ситуацію міська влада попросила почати там виготовляти кисень для лікарень. 

"Із збільшенням кількості кисню, який потрібен для якісної допомоги хворим на COVID, не вистачає цих обсягів. Сьогодні лікарні Чернігівської області отримають медичний кисень, який був згенерований мобільною кисневою станцією, наданою нам ЗСУ. Ця мобільна установка має потужність десь близько сто тон на добу. Відповідно до цього має таку подушку, яка убезпечить нас від перебоїв з постачанням кисню", – зазначила заступниця голови ОДА Жанна Шерстюк.

Директор заводу обіцяє, що наприкінці цього тижня припинять видобувати кисень, адже кисневу станцію перемістять на територію аеродрому Півці.

Нагадаємо, 4 листопада Рада виділила 800 млн грн на закупівлю кисневих станцій. Вже наступного дня президент Володимир Зеленський підписав документ. Згідно з законом, 650 мільйонів гривень піде на закупівлю обладнання, а решта – на проектування і монтаж.

Читайте також: Перебої з киснем для хворих на ковід: Чому українцям вже майже нема чим дихати

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Чернігів

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme