ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У головній московській церкві Чернігова моляться царській сім'ї (ФОТО)

Ікона із зображенням сім'ї російського царя Миколи ІІ знаходиться на найпочеснішому місці - біля вітаря

Depo.Чернігів
11 січня 2018 11:20
ФОТО: depo.ua

У головному кафедральному соборі чернігівської єпархії УПЦ МП - Свято-Троїцькому соборі в Чернігові знаходиться ікона із зображенням царської сім'ї. Про це йдеться в дописі активістів С14 у соцмережі "Фейсбук", передає Depo.ua.

"Московські попи називають царя Миколу святим, ми ж українці пам'ятаємо ласку московських царів: закріпачення селян, знищення Січі, заслання і знищення козацької держави... Знищення "Просвіти", утиски української мови, гоніння української Церкви - ось якою була політика царя Миколи Другого", - йдеться в дописі активістів.

Громадськість вимагає, щоб негайно було розірвано договори оренди між Національним архітектурно-історичним заповідником "Чернігів Стародавній" та УПЦ МП, завдяки яким українські храми-пам'ятки архітектури попали у користування московських попів.

Крім того, активісти хочуть, щоб священослужителі УПЦ МП припинили організовувати паломницькі тури на Росію.

Нагадаємо, що днями невідомі помалювали таблички на Спасо-Преображенському соборі. На одній з них вигравіювано, що в цьому соборі у 1654 році було схвалено рішення Переяславської ради про возз'єднання України з Росією.

Більше про події на Чернігівщині та Сумщині читайте на Depo.Суми